Klub 125P wspiera Fundację „Akogo” – czyli wakacje z fiatem

Niektórzy może już coś na ten temat słyszeli np. na otwarciu sezonu, niektórzy pewnie nie – postanowiliśmy pojechać naszymi fiatami na wakacje. W związku z tym, że wielu z nas planuje w tym roku wyjechać na zlot na Węgry, stwierdziliśmy – czemu nie pojechać dalej!

Od słowa do czynu – chcemy przedstawić Wam ciekawą alternatywę dla nudnych wakacji z biura podróży, gdzie codziennie siedzimy nad basenem sącząc drinki z palemką. Dodatkowo, podczas dwutygodniowej podróży możemy pomóc potrzebującym – a jak? Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p nawiązało współpracę z Fundacją Pani Ewy Błaszczyk – „Akogo” i w zamian za darowizny na rzecz Fundacji oferujemy miejsce reklamowe (forma naklejek) na naszych samochodach uczestniczących w wyjeździe. A wyjazd nie byle jaki – poniżej mapka ze wstępnym zarysem trasy (uwaga! trasa może delikatnie ulec zmianie, o czym będziemy niezwłocznie informować wszystkich zainteresowanych)

trasa

Jak widać na powyższej mapie, trasa naszej wyprawy wiedzie przez Rumunię, Serbię, Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę i z powrotem przez Węgry i Słowację do Polski.
Długość trasy to ok. 3500 km (proszę wziąć pod uwagę, że startujemy z Węgier znad Balatonu).

Startujemy 27 lipca z Węgier, a z powrotem w Polsce będziemy 9 sierpnia. Więcej informacji o trasie na forum125p.pl

Parę słów o autach, którymi pojedziemy. Wszyscy jak się domyślamy są świadomi tego, że chcemy żeby w tej wyprawie brały udział nasze poczciwe Fiaty 125p i inne auta które uznajemy za klasyki motoryzacji. Zależy nam na tym, żeby to były 125p,126p,Polonezy,Nysy,Żuki,Warszawy,Tarpany,Syreny, a nie wozy do codziennego przejazdu z punktu A do punktu B, z klimatyzacją, w których taka podróż może i była by wygodniejsza, ale za to pozbawiona klimatu, nutki adrenaliny i całej otoczki jaką możemy odczuć wyjeżdżając naszymi „zabytkami”.

Każdy z Was zastanawia się na pewno nad kosztami takiego wyjazdu.
Uprzedzając pytania, możemy powiedzieć, że w przybliżeniu możemy Wam podać koszty paliwa i noclegów, reszta zależy od Was i Waszej fantazji.
Wpisowe – 100zł za samochód – w całości zostanie przekazane na fundację Akogo.
Koszt paliwa (przy założeniu spalania na poziomie 10l) to 2000 zł.
Noclegi (licząc z zapasem) 12 noclegów po 100zł to 1200zł. (nasza sugestia jest taka, aby każdy miał ze sobą namiot, ponieważ najłatwiej będzie nam znaleźć na trasie kempingi, niż kwatery na X osób)
Winiety, autostrady ok. 400zł.
Licząc trzy osoby w samochodzie, koszt wyjazdu samochodu to 6100zł, w przeliczeniu na 1 osobę wyjdzie po 2030 zł.
Oczywiście trzeba uwzględnić również koszty wyżywienia, których fizycznie nie da się wyliczyć (jedni zechcą jeść kanapkę z pasztetem inni kawior :) )
Czy to dużo czy mało, to już zależy od Was, jeśli porównacie te koszty z wycieczkami organizowanymi przez biura podróży, zobaczycie, że wcale nie jest to dużo za dwutygodniowy wypoczynek w dobrym towarzystwie.

Więcej informacji na temat wyjazdu będzie dostępne w nowym, zamkniętym wątku na www.forum125p.pl, dostępnym po opłaceniu wpisowego.
Na zdeklarowanie się i opłacenie wpisowego czekamy do 13.06.2014r

Wpisowe wpłacamy na konto fundacji Akogo
FUNDACJA Ewy Błaszczyk „AKOGO?”
ul. Podleśna 4
nr. konta: 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000 (Bank Zachodni WBK S.A.)
Tytuł wpłaty: Klub125p(nick*)

*Nie masz nicku,jesteś z poza forum, klubu, a chcesz dołączyć do wyprawy ? Wpisz klub125p(imię nazwisko)

Po wpłaceniu wpisowego,prosimy o potwierdzenie przelewu na mail palec@klub125p.pl lub idx@klub125p.pl